Ostatnia rodzina – jakie było życie Beksińskich?

 

Ostatnia rodzina plakat

fot. Materiały prasowe

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej znanych polskich artystów; jego grafiki, ze względu na bardzo charakterystyczną stylistykę, wzbudzają wiele emocji. Obrazy pełne głębi, ponurych barw i elementów kojarzonych ze śmiercią zdają się wprawiać odbiorców w zastanowienie nad emocjami towarzyszącymi twórcy. Tematyka prac Beksińskiego potrafiła wprawić wielu w osłupienie, lecz jeszcze bardziej emocjonującym wydarzeniem była jego niespodziewana tragiczna śmierć z ręki mordercy.

O rodzinie Beksińskich (Zdzisław oraz jego żona Zofia mieli syna Tomasza) mówi się nawet jako przeklętych – śmierć zdaje się towarzyszyć im nieustannie. Zofia Beksińska zmaga się z depresją oraz tętniakiem aorty, syn Tomasz zmaga się z problemami emocjonalnymi a dwie matki małżeństwa Beksińskich dzielą z nimi dom u kresu swojego życia, zmagając się z chorobami i ostatecznie odchodząc w domowym łóżku.

“Ostatnia rodzina” to intrygująca opowieść o perypetiach rodziny Beksińskich, ukazująca (nie)codzienne życie, przepełnione drobnymi radościami, ale i bólem, realizmem, bez zbędnego kolorowania.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s